مراحل ساخت پای مصنوعی (پروتز) زير زانوی مدولار

  امروزه با پیشرفت تکنولوژی ساخت قطعات، ساخت پروتزهای مدولار گسترش یافته به نحوی که دیگر کمتر در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه پروتزهای مرسوم پدیلنی مشاهده می شود.
  ناگفته نماند که پروتزهای پدیلنی هنوز در مناطق روستایی و دور از شهرهای بزرگ هنوز برای مددجویان ساخته می شود.
  پروتزهای مدولار دارای بخش مرکز هستند که از یک لوله از جنس آلومینیوم، استیل یا تیتانیوم تشکیل شده است. سایر قطعات به وسیله بخش های اتصالی و ارتباطی به یکدیگر متصل می شوند.
  پروتزهای مرسوم یا پدیلنی به پروتزهایی گفته می شود که قسمت ساق یا از دست رفته عضو با پدیلین بازسازی شده است و درنهایت روی کل پروتز یک پوسته از پلاستیک تزریق می شود
  پروتزهای مدولار را به سادگی می توان با تعویض قطعه آسیب دیده تعمیر کرد در حالی که اغلب موارد برای تعمیر پروتزهای مرسوم باید کل پروتز از ابتدای به ساکن ساخته و طراحی شود.
  .
  اگر چه قیمت تمام شده پروتزهای مدولار به علت جنس و نوع مواد بکار رفته در آنها در مقایسه با پروتزهای مرسوم گران تر است اما کمتر دیده شده که فردی که سالها پروتز پدیلنی استفاده کرده و تنها یکبار پروتز مدولار دریافت کرده است حاضر باشد تا مجدد پروتز پدیلنی استفاده کند.
  از دیگر مزایای پروتز مدولار می توان به قابل تنظیم بودن بخش های مختلف آن اشاره کرد که سبب می شود تا نیروی کمتری به استامپ مددجو منتقل شود. در کل افرادی که با پروتزهای مدولار راه می روند، از راه رفتن طبیعی تری برخوردارند اگر چه مشاهده شده که مددجویانی هم هستند که با پروتزهای پدیلنی به خوبی کنار آمد از آنها رضایت دارند.